İstenmeyen kıllar, tüyler, şeyler


İstenmeyen tüy diye birşey var hepimizin aklında, bu yüzden tarih boyunca "çam sakızı" çoban armağanı diye küçümsenirken, çobanın aklının fikrinin "pürüzsüz bacaklar"da olduğu hep unutulmuş. Oysa eskiler işi biliyormuş ama olay o zamanlar bir sektör haline dönmemiş. Onu kapitalizm becermiş, herşeyimizi becerebildiği gibi.

"Karınca yumurtası" da yumurta gibi bir cilt için olmazsa olmazdanmış eskiden. Bu yüzden herkes neyine hayran olmuştur bilemem ama ben "Zeyna"nın o devirde bile bu kadar pürüzsüz bacaklara sahip olmasını hep takdir etmişimdir. Ancak anlamadığım birşey "Romalı askerlerin" de tüysüz bacaklara sahip olması. Nedense erkek milletinde tüysüz bacak olabileceğini almıyor insanın aklı.

Nitekim bazı aktristlerin sanat uğruna "soyunurum da sevişirim de" diyerek vurguladıkları sanat aşkına kapılan aktörlerin de gerekirse "kadın rolüne de girer, tüylerimi tavuk gibi de yolarım" diyebilmeleri pek de gurur verici. Şahsen ben bir tek "istenen tüyüme" elletmem. Ancak bazı insanların burnunda, kulağında ve yanağında biten tüyleri yolmak da çok hoşuma gider

Bu istenmeyen tüy olayına bizim bakışımızla Avrupa'lıların bakışı da farklı. Bizim Türk'lüğün gururu haline getirdiğimiz "bıyık" Avrupa'da istenmeyen tüy kategorisine girerken, mazallah "koltuk altı ile etek arası" istenen tüy kategorisine alınmış çoktan. Sonra "el şeyine" hayran olmayı ilke edinmiş bazı arkadaşlar "Avrupa'da öyle mi" adamlar, günde en az 2 kere duş alıyor,  kardeşim bik bik bik diye kafamızı ütülüyor. Ben şahsen kıçını yıkamayıp peçeteye silen adamın kaç kere duş aldığı ile ilgilenmem. Etek ya da koltuk altı tüyünü matah gibi uzatan adam ya da kadının ter kokusunu bastıracak parfümü de tanımıyorum.

Kapitalist mantık herşeyden para kazanmayı iyi beceriyor. Epilasyon pazarı kadının yüzünden, bacaklarına ordan kolundaki tüye kadar yolarken, kasıklarında tüy bitmeyen hatunlar için "çakma yada takma kasık tüyü" satılıyor. Yani kolundaki tüyü yoldurmaya da para veriyorsun, kasıklarına tüy kondurmaya da. Maksat para veresin, daha çok tüketesin. Cübbeli'nin dediği gibi "günaha girmek için bi hayli masraf etmek gerek, içki para, kumar para, fuhuş para, abdest namaz ise bedava" Promosyana bak:)

Şimdi bu yazı uzar gider de, sizde belli bir yerden sonrasını zaten  okumazsınız. O yüzden istenmeyen haller, istenmeyen huylar ve istenmeyen şeyleri de gelecek yazıya bırakmak lazım. Okursunuz umarım, okursunuz değil mi? Yoksa bu yazıyı da istenmeyen tüy kabilinden "eften, püften bir yazı" diye bakar geçer misiniz?

Hamiş: Şimdi bu notu aslında yazının içinde bir yerlere yedirmem lazım ama siz araya kaynak yaptım varsayın. Şahsen beni kan tutuyor ve tavuk gibi yeni yolunmuş, dipleri kan kırmızısı olmuş, hatta bazı yerleri de alınamamış kadın bacaklarına bakamıyorum. Gerçi mevsim yaz değil ama böyle bacaklarını yolup da "alem biraz tüysüz bacak görsün" diye sokağa çorapsız çıkan ablalalar bizi de düşünüp pantalon neyim giyseler diyorum.
Bu yazıyı paylaş: :

2 Yorum var:

  1. :))))
    yazına tamamen katılıyorum da...dipnota hepten katılıyorum :)

    hemcinsler duyun bu duyuruyu...

    YanıtlaSil
  2. @Aynur (Küçük Hala): teşekkürler Aynur hanım. Saygılar:)

    YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar