anketler öyle demiyor kızlar, haberiniz olsun
bu konuları (eleştirmek adına ) bi kaç bayan blog yazarı dile getirdiği için bana halt yemek düşer haliyle. o yüzden kısa keseceğim. ve bizzat kendini sözlerimin muhatabı gibi görebilecek genç kızlardan peşin peşin özellikle özür dileyeceğim.

bakıyorum bazı fem blogları okuyunca kendinizi amsterdamdaymış gibi hissediyorsunuz. ama olay sandığınız gibi değil kızlar... memleketimin erkek nüfusu hala kahir ekseriyetle çıkacağı değilse de yuva kuracağı kızın bekaretini önemsiyor. olmazsa olmaz diyor...
beklentileri icabı sizinle çıkarken olayı umursamadıklarına bakmayın. bir gün yüzünüze söylerler "eylenilecek kızlar var evlenilecek kızlar var" diye... hemen savunmaya geçip, ee.. ben de eylendim "evlenilecek erkek var, eylenilecek erkek var" da diyebilirsiniz.

orası size kalmış. sosyal çevrenizi, ahlak anlayışınızı veya ailenizin, müstakbel eşinizin ailesinin hoşgörü limitlerinizi bilemem. aman sonunda canı yanan siz olmayın da...

olayın size doğru ya da yanlış gelmesi pek önemli değil ama hiç umursamaz sandığınız bir çok erkek için bile ülkemizde bekaret, söz konusu olan kendi evliliğiyse vazgeçilmezler arasında birinci sırada... yani ben çok çağdaş, avrupayi, modern düşüncedeyim, ne saçma, yobazca bişi, bu çağda da bekaret mi sözkonusu olur gibi şeyler duyuyorsanız bazı erkeklerin gazına geliyorsunuz haberiniz olsun.

özetle: ülkemizde hala erkeklerin kahir ekseriyeti kurdelayı kendi kesmek istiyor.
demedi demeyin de....
İbrahim Ortaç

iki fıkra anlatıyorum yine de siz ruh halinize göre durumunuza uyanı dikkate alın.

1- Baba Erenler, camiye gitmis, hocanin vaazini dinliyordu.Hoca, içkinin kötülügünü anlatmak için aklina ne geliyorsa söylüyordu. Bir ara söyle dedi:
-Bir eşegin önüne, bir kova su ile bir kova şarap koysaniz, hangisini içer?
Elbette ki suyu içer. Peki eşek niçin sarabi içmez?
Bektasi dayanamayip seslendi: -Neden olacak, eşekliginden...

************
2-bir kargo uçağındaki evcil hayvanlardan karga iki de bir imdat kolunu çekermiş.. yardımcı pilot da gelir bunları bir güzel azarlarmış. her sorduğunda ise karga dermiş ki.
-hainliğimden çektim...
adam tehdit etmiş bir daha çekerseniz gününüzü görürsünüz diye.. aşka gelen eşek çekmiş bu kez imdat kolunu... ve yardımcı pilot açmış kapısını uçağın hepsini atmış aşağı.. aşağı düşerken karga eşeğe sormuş: - hadi ben hainliğimden çektim kolu, sen niye çektin ki?
eşek cevap vermiş.. -e ben de hainliğimden çekmiş...
peki demiş karga, -sen uçabilir misin eşek kardeş?
-haaaayır demiş eşek aklına dank edince...
kusura bakma demiş karga gülerek uzaklaşırken...
-sen o kolu hainliğinden değil, eşekliğinden çekmişsin...
Bu yazıyı paylaş: :

7 Yorum var:

 1. Alemdeki bütün karıları becerirmek sevdasında olup da evleneceği kadında bekaret arayan adamın beyninde ya tümör vardır ya da beyni yoktur. Bu lafın gideceği yer meclis içiymiş dışıymış, fark etmez.

  YanıtlaSil
 2. kedi bu konuda senden farklı düşünmüyorum... ancak nadir de olsa evlenmeyi düşündüğü kızın bekareti kadar kendi bekaretini de korumaya özen gösteren erkekler olabilir. bu da onların bileceği bişi çok da yadırgamam. zaten sözkonusu ettiğimiz tu kaka erkekler onlar değil di mi?

  YanıtlaSil
 3. erkeklerin bütün düşünceleri hakkında anket yapsalar. sonuçları okurken eminim birbirlerini boğazlarlardı.

  YanıtlaSil
 4. anketlerin ne dediği umrumda değil..bu konuda hiç bir zaman ikiyüzlü olmadım, hep dürüst davrandım..dürüst davranmaya da devam edeceğim..bu yüzden evlenemeyeceksem eğer zerre kadar da umrumda olmaz bu durum..önemli olan şimdiye kadar yaşadığım hiç bir şeyden pişman olmamamdır..

  YanıtlaSil
 5. nevin: çok önyargılı bir yorum olmuş sanki.
  delinin biri: zaten eleştirdiğimiz ikiyüzlülük değil mi? erkekler onlarca kızla birlikte olacak ama evlenirken kız illa bakire olacak.. da nasıl olacak... saçmalık çifte standart sahibi beyinlerde

  YanıtlaSil
 6. kendinde olmayanı başkasından bekleyen bir mantığı kabul etmek imkansız, ama kendisi nefsine sahip çıkmışsa, iradesini kullanmışsa, haramdan kaçmışsa da, elbette ki karşısındaki kızdan böyle bir beklentisi olabilir. herkes dengine düşmeli diyorum ben..

  YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar