Friend Feed'in güzel gözleri ve 3GKızların başlattığı erkek güzeli seçme rüzgârı ben gibi göbeğine değil de, bilakis vücuduna güvenen erkeklerde bedenimden sizi mahrum edemem tarzı bir açılıma yol açıp müracaatlar çığ gibi! Büyürken yeni bir trend de bugünlerde ortaya çıkıyor.

Orta parmağı iki parmak arasına geçirip bir halt yemiş edasıyla kameraya poz vermenin getirisini gören ben gibiler: Bak! Burada daha orijinali var diyerek sünnet fotolarını eklemeye başlarlar mı bilmem ama, bu kez geç kalmamak için fotoğraflarımı Scan etmeye şimdiden başladım...

Kızlarda ise "1G öz" lerime bak da anla, için geçsin zamanla fırtınası başlayacak gibi duruyor. Gözünüzde gözü olanın gözü çıksın mübarek günde ama bakıp bakıp iç çektirecek, güzel gözlü muhterem hanımefendiler de yok değil hani...

Sanırım kimilerinin cennet mekân kimilerinin kızıl sultan dediği sultan Abdülhamit "Fransa'da yayılan Dans'a mı, Vals'e mi kafayı takmış ve "höt lan! Bunu yasaklayın" demiş. O hasta adam halimizle Fransızlar yine de bizden tırsmışlar. İhtimal biraz daha tırssalardı mazallah bugün "Fransız öpücüğü" de olmayabilirdi literatürde.

Oysa kimileri koca yobaz dese de, yurtdışına tahsile bir sürü adam gönderen, Sümerbank’ı - Darülaceze'yi ve daha birçok şeyi kuran bir beynin "Şu dans da nasıl bir şey acaba, bi denesek sevgili zevcem" deyu sarayın bir odasında ya da avlusunda "hop bir ki üç 4, hop bir ki üç 4" diyerek bu işin tadına varması gerekirdi diye düşünüyorum.

Öyle bir imkân olsa "Lan bu güzelmiş, buyruğumdur herkes tiz evinde dans etsin" diyebilecek kadarcık ufkunun açık olabileceğine inanıyorum. Neden mi bu kanıdayım? Geçenlerde İslami bir sitede okuduğum tavsiyelerden biri: "Tensel temas önemlidir, eşinizle mutlaka birbirinize sarılıp, dans edin" diyordu da ondan. Nitekim haksız da değiller. Yakında türban dans okullarına girerse şaşırmayın. Olaya şimdiden hazırlıklı olun derim.

Bendeniz Sultan'ın memleketin her gün bir kaç km karesi elden giderken bunları düşünmeye zamanı olmadığından refleks bir tepki verdiği kanısındayım. Bir de devletin yaşadığı "kahtı-ı rical" (adam kıtlığı'na) bağlıyorum işi. Düşünsenize Japonlar Müslüman olmak istemişler bir rivayete göre: biz bir Zekeriya Beyaz'la Yaşar Nuri Öztürk bulup gönderememişiz adamlara.

Nitekim Atatürk’te bu işleri ülkeyi kurtardıktan sonra uygulamaya koymuş. Oysa ben bunları yapmayı çok önceden kafasına koyduğunu düşünüyorum. Liderler, büyük adamlar öyledir zaten. Kafasında ülkenin 1001 derdiyle 1001 tilki dolaşırken, ruhunda güllerle, bülbüller dans eder. Şahsi kanaatim de insanın sevdiğiyle dans etmesinden yanadır. Zaten aşkımla biz de öyle yapıyoruz...

Gelelim 2.G'ye: Zihninizde Facebook'ta bir aralar başlayan ve hala yaygın mıdır bilmediğim "kafasız beden fotoğraflarını" canlandırın. "Yüzümü göstermem, ama gerisi kamusal alana bir ikramımdır" tarzı bu fotoları koyanların kafası yoktur zaten biliyorsunuz.

İşte 1G öz ile başlayan FF’ de ilgiye boğulma fırtınasına ben de katılmayı düşünüyorum. Yakında bu işin sonunda 2G dalgasının da gelmesini bekliyorum açıkçası. 1G öz yetmez, 2 G öğüs'te çıksın meydane! diyecek cesur ve güzel bayanları FF arenasında görmeyi 4x4 gözle bekliyorum efendim. Bakalım 2G güzeli kim seçilecek?

Rus liderlerin başlattığı açılım ve değişim politikasının sonucunda ne SSCB kalmıştı ne de Berlin duvarı. Yani bu ilgi çekme yarışının sonu G öz ve G öğüs'ten sonra 3.G ye gelip dayanacak...

Ne diyeyim: o açılımdan da "Tanrı Türkü Korusun."
Bu yazıyı paylaş: :

4 Yorum var:

 1. ben hep etiketlere mi takılıyorum nedir en son onu okuyorum diye kanımca :) mba nedir ? hani çok bilindik bişeyse cahilliğime veriniz efenim..Ayrıca 3g'yi bağlayıp bağlayabileceğiniz en güzel yire bağlamışsınız tebrikler ;) He bide bu arada ben o seçmelere girmiycem :)

  YanıtlaSil
 2. Hep sonuçlar gelir o 3G ye dayanır anlaşıldığında da iş işten geçer ...

  Yazık ki bu g'ler arasında 3.G her zaman en çok ilgi duyulandır ee etrafta bu kadar ilgilisi varken kendilerinden başlasınlar 3.G'lerini kullandırtmaktan ..

  YanıtlaSil
 3. beğendin gözlerimizi yani?

  YanıtlaSil
 4. BigaripwomeN: NBA gibi bişi. ayrı bi liq:p

  Ateş Böceği: bireysel paylaşımlarda nereye geleceğini umursamıyorum açıkçası. o iki kişilik bişi. Ama kamusal alanı korumak lazım:p

  bi dost: sormaaa...

  YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar