Yerli dizilerden bıkanlara...


Yerli kanalların sadece pembe renkli dizilerinden sıkılınca göz attığım bir kaç yabancı dizi var. Bakmak isteyenlere küçük notlar sunayım.
* Westworld (13+) ama sürükleyici bir dizi olmuş. Western & bilim kurgu tadını sevenler için güzel bir film uyarlaması. Hayallerinizi gerçekleştirebildiğiniz bir batı kasabası. Ev sahipleri insansı robotlar ve onlarla dilediğiniz herşeyi yapabiliyorsunuz. Ama robot deyip geçmeyin onların da canı var :)

* Pure Genius Bilişim ve tıp karması hoş bir konusu var. İzlenesi. Bir Slikon vadisi zengini şımarık genç ve etrafında dahi doktorlardan oluşturduğu bir hastane. Sonrası çözülmemiş dertlere iyilik meleği tadında çareler..
* Falling Water Rüya kardeşliği üstüne bir kurgu ama sıkabiliyor. Kim başkalarıyla aynı rüyaları görmek ister ki. Eninde sonunda işin tadı kaçar değil mi.
* Aftermath Bir kıyamet senaryosu. Walking dead kadar ürkütücü ve huzursuz edici bir yanı var. Tabi yine korku öğelerinin dinden beslenen yanları var. En kolayı da bu değil mi?
* Timeless ve Frequency zamanda yolculuk meraklılarına. Ayrıca Timeless'le bedava Amerikan tarihi öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde her bölümde o dönemin giyim kuşam tarzı hakkında da fikriniz olur.

*Change. Hug Laurie(Dr. House) fanatikleri için yine ilginç bir dizi olmuş. Doktorumuz bu kez delilerle uğraşırken kafayı yiyecek gibi duruyor.

* Black Mirror 3. sezonda da bu diziyi tek geçmek lazım. Her bölümün ayrı konusu olması, her bölümün ilginç bir kurgusu ve tadı olması benim gibi takip zorluğu çekenler için ideal. Ayrıca günümüzün internet ve sosyal medya ile yaygınlaşan kişi ilişkileri ve toplum duyarlılığına da göndermeler eksik olmuyor.

Bir de eskilerden Stanger Things'i izliyorum. 80'ler & Bilim Kurgu-korku karışımı ilgi çekici bir dizi. Tabi korku ve bilim bir araya gelmişse yaratıklar olmadan olmaz. Kahramanların bir kısmının çocuk olması ayrı bir tat vermiş. Ayrıca siyah beyaz televizyonlar, eski radyolar, klasik otomobiller nostaljik bir ortam. Daha ne istiyorsunuz?
Bu yazıyı paylaş: :

0 Yorum var:

Yorum Gönder

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar