8 Mart' da olmayıversin kardeşim (*)Neymiş. Bugün dünya kadınlar günüymüş, kutlayacakmışız. Nerden baksan fuzuli masraf kapısı. Nerden baksan erkek milletine eziyet. Nerden baksan karın ağrısı bir gün daha. Yeter artık, 8 Mart dünya kadınlar günü de eksik olsun kardeşim.

Nedir bu kadınlardan ve günlerinden çektiğimiz. Biz de insanız, bizim de canımız var. Sanki kutladığınız günler az geliyor da, 8 Mart eksik kalıyor.1- Öncelikle değişmez bir fizik kuralı olarak her ayın 7-10 günü zaten kadınların özel günü. O günlerde kadınlara ilişmeye gelmez, mazallah çarpılırsınız. Yok Oram ağrıdı, buram ağrıdı. Sinirliyim, alınganım, dokunsan ağlarım. Erken geldi, gecikti, bitmek bilmedi diye sürüp giden çok tekrarlı bir seromoni...

2- Sonra, kadınların bir şekilde her özel anı törenleştirme  huyu yüzünden, yok tanıştığımız gün, buluştuğumuz gün, öpüştüğümüz gün. Hangi ayın son perşembesinde ilk kez saçlarımı okşamıştın, söyle bakalım. Buyur birader, işin yoksa burdan yak şimdi.

3- Başınıza kakmak için ise, başa gelen kötü günlerin hepsi. Seninle tanıştığım güne lanet olsun günü, ömrümün en kötü günü... bla bla.

4- Herşey yolunda rutin yürüyorsa arkadaşlarla altın günü, ıvır zıvır etkinlikler günü, mantı günü, pasta börek, çay kahve, okeye 4ncü günü..

5- Kadın da erkek gibi çalışıyorsa maaş günü, izin günü, ev hanımıysa çamaşır günü, temizlik günü...

6- Bir takım günleri gelenekselleştirmesine fırsat tanırsan, al sana sinema günü, tiyatro günü, piknik günü. Zaten klasikleşmiş "kuaförde dedikodu günü". Ağda epilasyon, pedikür manikür günü. Yetmedi spor salonunda baklava börek günü.

7- Televizyon izliyorsa (izlemez mi tabi ki izler) Bugün "Öyle bir geçer zaman ki" günü, Leyla ile Mecnun günü, Kuzey güney günü, dizilerden dizi beğen günü..

8- Sadece kendi günleri yetse, eltimin doğum günü, arkadaşımın mezuniyet günü, bizim okulun pilav-ayran günü bla bla.

Eee işte 8 Mart'ta olmayıversin kardeşim. Zaten deliye hergün bayram misali Allah'ın her günü sizin. Nasıl olsa kutlayacak başka şeyler, başka günler bulursunuz...

T.İ.O

* Aşağı bak
Bu yazıyı paylaş: :

2 Yorum var:

  1. Doğru söylemişsin.Hem tavuk gibi boğazlanıp da hem de böyle gün kutlanacaksa batsın kadın günü.Biraz daha boğazlansınlar,az gebetiyorlar nasıl olsa.Soyumuz kuruyacak diye bile korkmaz olduk

    YanıtlaSil
  2. @geleceksınıf: erkekler de adam olur bir gün. biz yine de kendimiz hakkında ümidvar olalım.

    YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar