Kara Murat Pucca mı Siminya'mı?
Eh sonunda o da oldu. Şöhretin bedeli işte. Bu kadar dilden dile gezerse insanlar iş olacağı yere varır. Sonunda biri çıktı Pucca ile Siminya'yı blog âlemine ifşa etti. Son dedikoduları çakma son kraliçe adıyla fenomenleştirilmeye çalışılan siteden ve Pucca ile Siminya'nın paylaşımlarından bulabilirsiniz.

Fitili biraz Siminya'nın ateşlediği söyleniyor ama yorumlara bakarsak Siminya'yı da Pucca'yı da tanımayan kalmamış. Herkes bir şeyler yazmış. Eee şimdi benim kafam karıştı bu işlerden kopalı bir hayli oldu. Eskiden bir kara murat hanginiz esprisi vardı şimdi olay Kara Pucca hanginiz, Kara Siminya hanginize döndü...


E biliyorum bu internet işleri böyledir. Gizli saklı yazmaya gelmez. Bir molla kasım gelip Yunus Emre'yi bulmuşsa sizi de biri bulacaktır. Demek ki neymiş internet âleminden madam ya da adam alırken yanına dikkat edecekmişsin. Belalının ya da bel altından vuran birinin eline, diline düşmeyeceksin.


Şahsen ben bu tür lüzumsuz işlere muhatap olmamak adına geçen yıllarda kendi kendimi ifşa etmeyi tercih ettim. Anonim yazmanın bir cazibesi olduğu inkâr edilemez. Netice de daha rahat ve sözünüzü sakınmadan, Ali Veli  alınır, Ayşe, Fatma darılır demeden rahatça yazabiliyorsunuz. Ancak zamanla bazı insanlar EX sevgilisinin cep telini helâya yazan ibneler gibi değişik tavırlar sergileyip çamur atma yoluna gidebiliyor.

Eh bunlara da hazır olmanız gerek. Şahsen ben erkek olduğumdan böyle bir şeye muhatap olmadım, olsam da pek umurumda olmaz ama haliyle Siminya ve Pucca'nın en azından kat ve kat yayılmış şöhretleri ve bir o kadar da korunması gereken kimlikleri olabilir. Neticede gizem, büyü bozulmadan yollarına devam etmeliler.


Efendim madem dedikodu lazım. Ben de Siminya ve Pucca'yı tanırım. Üstelik benden alacağınız bilgiler kesin ve doğrudur. Eksik olabilir ama yalan dolan değildir.

Bendeniz Pucca'yı iki cümlecik tanırım. O da sanırım bir sohbette internet üzerinden viral reklam teklifleri konusunda konuşmuşluğumuz var. Kendisine bir marka olduğunu, bu fırsatı değerlendirmesini ileride şansının yaver gideceğini söylemiştim. Biraz gaz vermiştim yani. Haksız da çıkmadım. Bugün Pucca "yırtmış" sayılır. Hatırı sayılır şöhretini bir kaç kat daha arttırdı ve sanırım biraz da mali durumunu düzeltti.


Şahsen ben kitabını alıp okumadım, pdf formatında dolaşıyor ortalıkta dediler onu da okumayı pek doğru bulmadım. Blogunu okumak bana yetiyordu fazlasında gözüm yoktu. Bütçesine katkıda bulunamadım ama mazur görsün artık...

Ancak sanal âlemden bildiğimce Pucca kim ne derse desin, iyi bir kızdır bence vesselam... Ben de bu âleme girerken kendisine şaka yollu takılan yazılar yazdım ve gülüp geçecek olgunluğu gösterdi. Bu herkesin harcı değildir. Onca insan blogunda sana her türlü iyi kötü lafı söylerken sindirebilmek herkesin yapabileceği bir iş değil.


Siminya ise, sözünü daldan budaktan esirgemeyen bir gacımızdır. Aynı şekilde geçmiş zamanlarda kendisine takıldığım yazılar olmuştur. Sanal âlemde Pucca'dan biraz fazla da olsa çok uzun olmayan bir kaç sohbetimiz olmuştur. Resmini görmedim. sesini duymadım, telefonunu bilmem ama bu kısa sohbetlerden edindiğim intiba kadarıyla kendisini de mert bir insan olarak tanırım. Ha dili sivridir, gözü karadır. Orası ona bulaşanların bileceği iş...


Sözün özü kendilerince bir fenomen olmuş bu insanlar üzerinden sanal âlemde bir takım işler çevrilmesi çok da alışılmadık ve beklenmedik bir durum değil. Ben şahsen ne Pucca'nın yüzünü göreyim, ne de gidip Siminya ile tanışayım derdinde oldum. Bilmem içinizde meraklısı var mıdır ama gerçekten bu insanları merak ediyorsanız yazdıklarını okumaya çalışın derim.


Evet, medyatik oldukları için, genelde ilgi alanlarınıza uygun hoşunuza gidecek yazılar yazıyorlar ama kaçımız Pucca'nın diğer bloglarını da okuduk. Düşüncelerine değer verdik. Ya da kaç tanemiz Siminya'nın işi geyiğe vurmuş satırlarındaki yergileri, dikkat çektiği konuları yakalayabildik.


Sanal âlem, yalan âlem der geçeriz ancak burada anonim ya da gerçek isimleri ile var olan insanların duygu düşünce ve fikirlerini okuyup bir şeyler anlayabiliyorsanız kendilerini tanımasanız da çok bir şey kaybetmezsiniz.


Kara Murat'ın Pucca ya da Siminya olması fark etmez. O Fatih'in fedaisidir ve çocukluğumuzun fenomenidir. Bugün de adı Pucca olsun Siminya olsun.
Okumaya değer!
Bu yazıyı paylaş: :

4 Yorum var:

  1. abicim çok teşekürler yazı için saolasın. o fotografların bana ait olmadığını friendfeed de ispatladım facebook'da çisem ergün adında bir kızın fotolarını alıp koymuş oraya. gerçek fotolarımı koysa bu işi mutlaka mahkemeye götürmem gerekecekti o olmasa gidip bizzat topğuna sıkacaktım :)

    YanıtlaSil
  2. @siminya: ihtiyacın mı var ispatlamaya canikom. k.g.r.gitsin:)

    YanıtlaSil
  3. @hayal meyal: teşekkür ederim:)

    YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar