Rabbim Penİsilvanya buyurunca
Efendim bendeniz siyasi konularda yazmayı sevmem. Ancak genel istek üzerine yazıyorum ki konu hakkında biraz farklı düşündüğümden belki meramımı da anlatmış olurum.

Bir kere yazdıklarıma "heyt lan! dokundurtmam adamıma" diyerek tepki verecek kardeşlerimizin beni okuduktan sonra ya da önce ne yapıp edip ilgili videoyu izlemelerini öneririm. Sonra konuşalım. 

Nası bulucaz diyenlere ben mi öğreteyim. Torontolu Şaziye, Hamburglu Neriman görüntülerini nerden buluyorsanız ordan edinin. Gerçi a.q dünyasında herşey adaletsiz Gülden Erken'le Ganze Özçeluk görüntüleri aylarca ortalıkta boy gösterip kadınlar iki kere mağdur edilirken Ali Tırca görüntüleri birden bire ortalıktan kayboluvermişti. İhtimal ki bunu da bulamazsınız.

Şahsen, iki gönül bir olunca samanlık seyran olur, özel hayat kime ne, tencere kapak sana ne lan yavşak tarzı söylemlerin arkasına sığınmak isteyen arkadaşlara da saygı duyuyorum. Gerçekten de bu işin b.kunu çıkarmanın alemi yok. Özel hayat diye bişi var. (bu olayda öyle bişi de yok ya, neyse) Doğru ya da yanlış halkım bunu yapıyor. Bize de kaygı ya da saygı duymak kalıyor.

Bir kere efendim ben görüntüleri beğenmedim. HD kalitesinde değildi. Video kaset olduğu anlaşılan bir yöntemle çekildiği ve kasetin bir hayli eski olup, seyredilmekten yalama olduğu anlaşılıyor. Yani abimizin dediği gibi 15günlük bir olaya benzemiyor.

Ayrıca öyle minik gizli cam teknolojisi ile falan değil eşek kadar kamera ile çekilmiş olmalı ki kamerayı doğru düzgün saklayamadıklarından pek de bişi gözükmüyor. Şahsen onu izliceme gider adam gibi bir siteden bol pozisyonlu bişiler izlerim.. Beğenmedim efendim...

Olayın çirkin, adi bir tehdit şantaj vs olduğu da anlaşılıyor vs diye yazan bir çok yazar çizer var. Hak veriyorum. Yine bazı bayan yazarlar; sevmişler sevişmişler kime ne, ya da  liderimiz yaptıysa eşi suçludur'a kadar götürmüşler işi. Ona da bişi demiyorum. Ama el insaf yani illa suçlu arayınca masum bir kadına vurmak zorunda mısınız?

Ayrıca ortada (izlemeyenlerin kaçırdığı ) başka bir şey daha var.

Bence (sözde) görüntülerdeki (doğruysa diye yazalım buraya ki başımız ağrımasın) en çirkin şey, kişilerin konumları, medeni durumlarından ziyade olaydaki üçüncü kişinin "şef garsonluk ya da servis elemanlığı" yapmasıdır. Tanrılar kurban istedi ya da Aktristliğin yolu "rejisörün yatak odasından geçer" durumu söz konusu gibi gözüküyor ki. Bu ciddi mide kaldırıcı bir durumdur.  Mahallenin namusunu özellikle burada kurtarmak ve avrupa parlementosunda adamı "seve seve" milletvekili yapıyorlarmış izlenimini silmek lazımdır. Hele mazallah ikram hizmetleri yapan kişinin kimliği ile ilgili iddalar ise yenilir, yutulur cinsten değildir.

Şahsi kanaatim ve düşüncem yaşı geçmiş insanların siyaset arenasından kendiliğinden gitmesinden yanadır. Hatta bu blog alemi için bile böyledir. Bendeniz de söz veriyorum 70 yaşıma basmadan bloggerliğe, ince ve derin konulara veda edicem.

Yeşil sahalarla, meşin ya da deri her türlü yuvarlaklarla olan ilişkimi keseceğim. Zaten fiziksel açıdan da aksi mümkün değil ki efendim. Tamam liderlik karizmadır ama uçana kaçana şefkat ve ilgi göster(ebil) mek de değildir di mi. (Böylece örnek al abimizi 70 yaşında da senden böyle performanslar bekliyoruz diyenlere  de cevap vermiş olayım. Benden umut yok haberiniz olsun.)

İkinci garipsediğim olay ise Penisinvarya vurgusudur. Laiklik vurgusunu sürekli yapan bir parti liderinin bir kanaat önderine selam çakmasına, (her fırsatta bu gruba karşı öfkelerini açığa vuran siyasal düşünce sahibi arkadaşlarımız) nasıl normal gözüyle bakarlar anlamam.

Bence Penisilvanya vurgusu "bir biat vurgusudur. saygılar sunmadır, olayın arkası yarına dönmemesi için bir ricadır" ve eğer komplo teoricileri bir şeylere kafa yormak istiyorlarsa bu "ılımlı islam iktidarı"ndan sonra "ılımlı islam muhalefeti" oluşturma çabasının güzel! bir meyvası olabilir diye düşünsünler derim. Canım ne var bunda diyorsanız "İsmet Paşa'nın Paşam oy kaybediyoruz mitinglerde biraz da siz Allah deyin diyenlere ... "Allahaısmarladık diyoruz ya" söylemini hatırlayın. Beğenin beğenmeyin "omurga" denen şey budur...

Bir başka düşüncem de adına "erkenekon" denen ve şu anda yargı sürecinde olan bir örgütün varlığının artık su götürmezliği yanında tepesine balyoz gibi inilmesinden dolayı "vaktiyle edinilmiş ve bir merkezde toplanmış" bu tip görüntü ve belgelerin artık "rusya dağılınca işsiz kalan kgb ajanlarının çarşı pazar belge satması gibi" değnek takımı, ayakçı tayfasından tutanın elinde kalarak  ayağa düştüğü yönündedir. Yani bu kaset'de vaktiyle kotarılmış bir "erkenokon" işi olabilir.

Bence muhalif liderimiz kısa bir zaman sonra yeşil sahalara yeniden dönecektir. Hem de başı dik ve onurlu! bir şekilde. Üstelik biraz daha oyunu bile arttırabilir. Ancak bana göre artık "Penisinvarya"ya bir yerinden bağlı olarak dönecektir ve söz dinleyip, uslu çocuk olacaktır. Ya da Penisinvarya'nın da onayladığı bir genel başkanımız olacaktır.

Şahsi beklentim özellikle kadın politikacılarımızın "rejisörün yatak odası" algısına karşı tepki koyarak, aslı olmasa bile! böyle bir töhmetten kurtulmak için saygıdeğer liderimizin dönüşüne izin vermemeleridir. İngilizler bile Seksinci Hanry'nin uçana kaçana takmasından hissettikleri rahatsızlık sonucu "Kraliçe"liğe terfi etmişler ve İngiltere bir Oh! çekip, adı krallık kalsa da fiil en demokrasiye geçmiştir. Lider sulta'sı ya da hayranlığını da bir yere kadar, önce soldan başlayarak parti içi demokrasimizi geliştirelim lütfen. Yoksa takan bize takacak hep böyle...

Hala "Liderim de liderim. Kara kaşlı, deniz gözlü liderim" diyen bayan arkadaşlara ise bugün işyerimde bir espri yapan müdür arkadaşın sözlerini hatırlatayım. Kendisi ateşli bir Deniz bey taraftarı olan eşine şöyle demiş:

-Hanım artık bana o adamı savunma, bana o adamı savunma. Zaten fena halde bir kaç bayan personeli müdür yardımcılığına getiresim var. Ateşle oynama, eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme, beni yoldan çıkarma...

Saygılar bizden...

Hamiş: Bu bir mizah yazısıdır. Yazıda geçen kişilerin gerçek kişi ve olaylarla uzaktan yakından bir alakası yoktur. Hatta hiç böyle bişi de olmamıştır. İnanmıyor musunuz. Sabredin ilk kongreden kim çıkacak başkan olarak...


Bu yazıyı paylaş: :

8 Yorum var:

 1. hahaha:) süper yorum olmuş, tam benimsenesi, tebrikler..

  YanıtlaSil
 2. Eh ne yazayım artık süper bir yazı olmuş başlıkdaki incelik fotoğrafdaki incelik diyeceğim ama pek ince bir yanı kalmamış:)
  Son yazımda da bahsettiğim gibi iyi güldürüyorsun :)

  YanıtlaSil
 3. hmm evet farklı pencerelerden aynı bahçeye bakmışız dediğin gibi..
  lakin katılmadıgım bir nokta var ;
  bay-kal kesinlikle bir daha chp'de başkanlık yüzü göremeyecek sebebini sorarsan
  diyelimki sordunn;
  baykalın ahir ömründe en çok istediği şey tekrar kurultayda aday olup o koltuga tekrar oturmak lakin oturamayacak çünküüüü kasette aynen şöyle bir ibare var VARAN2 işte o ibare 70 lik çapkınımıza bir daha o meşin koltugu göstermeyecek..
  ayriyetten küçükler ben şarkıcı olucam diyince şşştt orüspü mü olücen len başımıza derlerdi şimdi şarkıcı olucam diyeni kulis arkalarına velileri götürüyor ordaki eksikliği şimdiler milletwekillliği dolduruyor =)
  e madem gelip reklam yaptın durum karşılıksız kalmasın..
  http://icindengelenlerlekamuyaacikbirsinan.blogspot.com/2010/05/bay-kal.html
  saygılar filan

  YanıtlaSil
 4. Yazının şu kısmından sonra bi müddet kendime gelemedim hatırlayıp hatırlayıp gülüyorum kendi kendime :)
  "Penisinvarya" ne yaaa :)

  Sessizliğimi koruyayım diyorum ama mümkün olmuyor ipraam.
  Yok yok bi daha yazma sen siyasi miyasi, geberdim gülmekten tipim kaydı uleynn.

  Saygılar.

  YanıtlaSil
 5. @copolitik: rica ederim. beğendiğinize sevindim. bana da ilham geldi:) de

  YanıtlaSil
 6. @bucera: ben sizi güldürdüm allah da yüzümü güldürsün di mi efendim:) saygılar.

  YanıtlaSil
 7. @graNge: haksız sayılmazsın. ama intikam soğuk yenen bir yemektir. baykal da sabırlı bir adamdır. yine de hiç kimse dönüşünü istemiyor. dilerim senin dediğin gibi olsun. reklama da reklam:) amenna

  YanıtlaSil
 8. @Bigaripwomen: len sen sağ mısın yoksa bu hayalettin halin mi:) kop kop güldürürken düşündüren düşündürürken kaşındıran blog. taklitlerinden sakının.

  YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar