Haydi canım başka kapıya, başka kapıyaOnlar bana taktı, ben de onlara taktım şu son günlerde… Nefes alacak bir Aralık bulursam maillerimi okuyabileceğim. Hani kapıya dayanan pazarlamacıları da geçtiler. Israrla bir şey satmaya çalışmaları bir tarafa, söyledikleri öyle yenilir yutulur şeyler değil ki birader.

Nereden akıllarına geldi, nerede böyle bir izlenim bıraktım veya nereden yanlış duyum aldılarsa bir kere boyumun kısa olduğuna kanaat getirmişler. İlla boyumu uzatma sevdasına düşmüşler. Her türlü doğal ve kimyasal terkipten tutun, 8 derste boy uzatma kurs CD'lerine kadar hepsinin spamleri dolduruyor mail kutumu.

Ben efendi adamım, sordular mı mail adresimi pat diye söylerim. Öyle kandırmaca mail adresi falan da kullanmam. Çöp postaysa çöp posta derim, özenle bloke ederim; olmadı yahoo’nun veya antivirüsümün kötü adres listesine alırım. Bilirim ki yüzlerce, binlerce varyasyonla yeniden gelecekler ama olsun. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Savaşarak geri çekilirim en azından. Ya da galiptir bu yolda mağlup diyerek kendimi avuturum.Boyum yetmemiş, son günlerde falıma bakmış olmalılar ki; artık ömrümün de kısa olduğuna kanaat getirmişler.
Sağlıklı uzun bir ömür vaat ediyorlar. Seçenekler yine aynı: kredi kartı bilgilerim ve internet üzerinden sipariş vereceğim bitkisel ve kimyasal mutluluk reçeteleri…

İstediğim uzunca bir aralık verseler artık şu maillere, şöyle ömrüm kadar sürecek.
Normal maillerim ancak onlarca spam, çöp posta arasında, bir Aralık bulakacaksın ki akıllı uslu bir mail okuyabilesin. Ne çok kurumsal mutlu etmek isteyenim varmış, hem de uluslararası... Sanırsınız kadınlar (pardon adamlar) beni mutlu etmeye vakfetmiş kendini. Her mail de ayrı bir erotik hatun resmi.

Allah iyiliğinizi versin sevgili spam'ciler.
Mütevazı bir insanım ama; ne kelim, ne fodul ne de boyum kısa herkesten. Sağlığım da yerinde şükür. Gidin başkasına satın şu mutluluk reçetelerinizi…


Bu yazıyı paylaş: :

2 Yorum var:

  1. Aynı aptal mailler bana da geliyo :) ne alakaysa.. :D

    YanıtlaSil
  2. HaYaL MeYaL: vardır bir bildikleri :p

    YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar