Yüzüne aşık olduğum adamlar (*)
V
ardır böyle insanlar. Gül cemalini görünce mutlu olduğunuz, içinizi huzur dolduran. Konuştular mı sizi alıp götüren. Sadece sarılıp kucakladığınızda bile içinize yaşama sevinci dolduran. İyi ki var dedirten. Ayın şavkı vurdu yüzün üstüne, leylim ley diyebileceğiniz tarzda insanlar. Kadın ve erkek olması çok önemli değil ama hemcinsinizde bu duyguyu (işin içine cinsellik karışmadığı için) daha kolay hissedersiniz.
Ancak İbram abilerinin tarzlarını bilenler öküzün altında buzağı aramaya başlar şimdi. O yüzden uyaralım. Özellikle bidost yine İbram abi gay'lere taktı galiba demesin. Sevişilecek değil sevilecek adamlardan bahsediyorum. Sevişmek konusunda tercihlerim su götürmez şekilde apaçık bellidir.

Öyle bebek gibi medyatik erkek güzellerinden de bahsetmiyorum. Hani bir zamanlar "Saki medet sun!" diyerek bazı divan şairlerince kaşına, gözüne methiyeler düzülen sarhoşlara meze oğlan'lar falan aklınıza gelmesin. Brad Pitt'ler, tüyü yolunmuş Mustafa Sandal'lar ve Kerem Cem'ler de değil bahsettiğim.

Siz o güzel insanlardan zarar görmeyeceğinizi hissedersiniz, bilirsiniz. Yüzlerinde başka bir samimiyet, bakışlarında insanı etkileyen bir tat vardır. Kastettiğim ben şeyh oldum, haydin pamuk eller cebe tarzında takılan hokkabaz insanlar da değil. Kaderleri zorlamadıkça hiçbir yerde ad unvan peşinde olmaz bu güzel insanlar. Kaderleri bir yere getirmişse belki bir unvanları vardır ama onlar sıradan olmakla mutludurlar.

Tebessümleri bile içinizi huzur doldurur mutlu olursunuz. Sevilecek adamlardır onlar. Mevlana'nın Şems'i, Fatih'in Akşemseddin'i gibidirler. Azdırlar ama hiç yok değillerdir. Çevrenizde bulunmaları sizin için bir şanstır. Eğer yakın çevrenizde varsa böyleleri kıymetini bilin. Ellerini öpüp, sarılın kucaklayın, şöyle bir teninizi tenine, kemiklerinizi kemiklerine değdirin. Kokularını içinize çekin. Bu şansı değerlendirin. Çünkü onlar Cennet kokarlar.

Ama sakın ola ki sapla samanı karıştırmayın. Derviş'ti hocaydı diye kadın aklınızla hiç bir erkeğin dizlerine (sevgiliniz değilse) kapanmayın. Sonra benim gibi bir Ali Kalkancı'nın, eline düşersiniz de haberiniz olmaz. Zaten meraklısı kızlar için böyle güzel kadınlar da vardır. Nur yüzlü ; çocuklarla, gençlerle sohbetten ve minik hediyeler vermekten mutlu olan. Dilinden güzel cümleler, iyi dilekler, hayır dualar eksik olmayan kadınlar.

Bu erkeklerin ve kadınların kıymetini bilin. Nasıl Bush'un görünce insanın maymundan geldiğine inanasınız geliyorsa bu tip insanları görünce de eşref-i mahlûkat olduğunuza inanmaktan öte, onların yeryüzüne Tanrıdan birer armağan olarak gelmiş, meleklerle kardeş olduklarını sanırsınız.

Mevla güzel günlerde dileyen herkesi, böyle güzel insanlarla tanıştırıp, kardeş, arkadaş, yoldaş eylesin...
Amin!

(*) bu yazı blogdaşlarım Ugk -bidost ve Dbp ye ithaf ve armağan edilmiştir.

Bu yazıyı paylaş: :

6 Yorum var:

 1. vay be..en güzel yazılarından biriydi bence..mükemmeldi..

  YanıtlaSil
 2. "İyi ki var dedirten."

  "Azdırlar ama hiç yok değillerdir. Çevrenizde bulunmaları sizin için bir şanstır. Eğer yakın çevrenizde varsa böyleleri kıymetini bilin."

  "Kaderleri zorlamadıkça hiçbir yerde ad unvan peşinde olmaz bu güzel insanlar. Kaderleri bir yere getirmişse belki bir unvanları vardır ama onlar sıradan olmakla mutludurlar."

  Bu yazıyı tüm gençlere okutmalı.
  Gönlünüze,kaleminize sağlık...

  YanıtlaSil
 3. öncelikle, ay bi dakka şimdi öncelikle denince genelde hafif bi cümle söylenir giriş öyle yapılır ama ben öyle yapmıycam. öncelikle seni çok seviyorum abiii :D ellerinden öperem! ayy Allah razı ola nası mutlu oldum:)

  sonralıkla, etikette yazılan söz.. ben bugün ölmek isteyebilirim, buna hakkım olduğunu düşünebilirim.. çoook güzel bi yazı bu, çok sevdim çok:) öyle insanlardan olmayı umarım pek umudum olmasa da:)

  YanıtlaSil
 4. ''Mevla güzel günlerde dileyen herkesi, böyle güzel insanlarla tanıştırıp, kardeş, arkadaş, yoldaş eylesin...'' amin...
  Güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayatından lezzet alır... ve KİŞİ HERKESİ KENDİ GİBİ BİLİR VE GÜZEL İNSANLAR GÜZELLİKLERİ GÖRÜR..HER ZAMAN KALBİNİZDEKİ GZEL DÜŞÜNCELERLE KARŞILAŞIN İNŞAALLAH..

  yayınlanabilir bir yorumdur ilgililere duyrulur:))

  YanıtlaSil
 5. İbrahim!
  Hemen her gün sayfana onlarca okur gelir gider.

  "Seni neden severler?" bunca diye düşünüyorum şimdi.

  Kelimeleri ustaca kullandığın için mi?
  Her konuya olanca zekanla ışık tuttuğun için mi?
  Kısa ve öz yazdığın için mi?

  Hepsi belki de bilmediğimce bir sürü şey daha söyleyebilirim. Ama ben bu sayfaya ilk günden beri neden geldiğimi biliyorum. Bu samimiyeti seviyorum çünkü.

  Yazdıklarını bir kaç kez okudum.
  Cennet kokmak, nur olmak, yeryüzüne Allah'ın armağanı olmak... Öyle şeyler söylemişsin ki yüreğim, yüreğinin görüşüyle kamaştı. Sahiden oradan Uzak böyle mi görülür?

  Öyle bir armağan verdin ki! Bunları yürekçe taşıyabilmek... Dediğince hak ederim bunları. Yansın yansır bana da...

  Armağanı vermek kadar onu hak ettiğince yaşayabilmek de önemli. Söylenecek çok söz var.

  Zihninden öperim!

  YanıtlaSil
 6. Bu konuyu lise 2 de derste DKveAB hocasıyla konuşmuştuk.
  Bazılarının içi yüzüne akseder. Baktığınız zaman içinizi ısıtır, iyiliği, gönlünün güzelliği yüzüne yansır demişti.

  Bazılarınında kalbinin karalığı yüzüne vurur, yüzüne bakınca insanı soğutur.
  Hani derler suratında meymenet kalmamış diye. İşte bazen böyle etkiler olabilir demişti.

  YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar