Sevdiğin insan SU gibi olmalıHerkes sevmek istediği insanı farklı sıfatlarla tanımlıyor, tasvir ediyor, gözünde canlandırıyor...

Melek gibi olsun diyen de var, bebek gibi isteyen de. Kimisi iyi huylu, kimisi az çılgın, bazen maço, bazen beyfendi isteyen var. Kimi mutlaka okumuşunun derdinde.

Tabi bir de klasik ve klişe tanımlamalar var: Mutfakta ahçı, masada hanımefendi, yatakta o... biçim. Hal böyle olunca mutfakta ve masada iş pişirmek hayallerde kalıyor malesef. Ya, birader masada da o.. biçim olsa olmaz mı? Belki masa fantezim var.... Iııh! olmaz çatal sola, bıçak sağa...

Gerçi beklentiler de değişti. Az kıskansın maço olsun diyen de var sevgilisine, ben halka malolmuşum beni paylaşabimeli (nasıl paylaşcaksa - ben lime lime doğrar paylaşırım örneğin:p) diyen de. Kimileri bakire peşinde, kimileri "uğraşamam öyle mızmızlarla, az çok okumuş tahsilli olsun her anlamda, mürekkep yalamış; kalem, kamış tutmuş olsun" düşüncesinde... Birazcık puşt olsun, hainlik etsin ama çaktırmasın diyen bile var.

Oysa ben "su gibi" olsun isterim sevdiğim.
Arı olmalı, su gibi duru olmalı. Gerektiğinde konulduğu kabın şeklini alabilmeli, ortama kolayca uyum sağlayabilmeli. Baktın mı içi gözükmeli bazen... İster romantik ol ruhuna bak, ister erotik ol tenine, ister sapıt donuna... (transparan severim demiştim di mi:p)

Kocaman denizlere benzemeli yüreği, z/engin olmalı, bazen deli dalgaları alıp beni kıyılarına çarpmalı, bazen göller gibi, sessiz ve durgun göğsüne, yaslanıp uyunmalı.
Bazen kızılırmak gibi olmalı, deli deli akmalı. susadığında kana kana İbrahim'i doyurmalı...

Hayat vermeli, can vermeli, heyecan vermeli. yüreğimdeki umut ağaçlarını sulamalı ve yaşama dair hayaller kurdurmalı.

Dedim ya; zevk meselesi bu, herkes kendince farklı farklı düşünebilir.

Bana göre: herşeyden biraz olmalı sevdiğin insanda, ama ister erkek, ister kadın olsun mutlaka su gibi olmalı...

Kaldırma kuvveti yüksek....
Bu yazıyı paylaş: :

11 Yorum var:

 1. hmm şimdi senin hatun kişi bunu okursa senin kafandan aşağı bir kova ''SU'' dökebilir.. sende su ya doymuş olursun..O'ndan sonrada bizden yardım istemek yok.. Aman canım izyeci balım okuyucu aman beni kurtarın ii yorumlar yazın demek yok.. Sen kaşındın ipraam..EE malum havalar sıcak çöl sıcakları geliyo.. serap ve su görme isteğin çok normal..Kış gelincede sıcacık..simit tadında çıtır çıtır, bir bloğ bekliyoz :=))

  YanıtlaSil
 2. cidden güzel istekler :) nerde böyle hatun? düşünüverdim birazcık :D Allah gönlüne göre versin, vermezse; sen halledersin bi şekilde ibram :)

  YanıtlaSil
 3. ben yazıdılarının aynısından istiyodum ki zaten buldum:)) nihahaha:)) su gibi benim sevgilim yaff.>Bi erkek için bu tabir uygun mu bilmiyorum ama öle su gibi.Kıskananlar çatlasın:) ehehehehe

  YanıtlaSil
 4. hmm baslıgı gorunce daha masum seyler istiyoruz sandım :))

  YanıtlaSil
 5. siyah kelebek: kışında mercimeği fırına veririz artıkın:p söz...

  Hayal Meyal: var var. annesine sipariş verdim di vaktiyle, beşik kertmemdir kendisi:)

  balböcüğü: sana karada, denizde ölüm yok artık, yüzme bilmesen de suda batmazsın:p

  caramelia: son cümleye mi takıldın:) gerisi maUsum yaw.

  YanıtlaSil
 6. Anlatım tarzı hoş olmuş, özellikle sonuna takıldım,
  "su gibi olmalı kaldırma kuvveti yüksek"

  YanıtlaSil
 7. sonunda bişi yok. mesela erkek olsa düştüğünde sevgilin seni tutup kaldırsa güzel olur di mi..
  veya bir erkek için sevgilisi o gidince ortalığı toplasa sofrayı kaldırsa da fena olmaz. aynı şekilde unisex düşünürsek sevgilin sen bir şaka yaptığında kaldırsa güzel olmaz mı..(böyle eşek şakası bile olsa:)

  YanıtlaSil
 8. okumayacağım bir daha senin yazılarını gece vakti..deli gibi içmişim zaten kafa olmuş bi milyon..2-3 defa okumak zorunda kalıyorum anlayabilmek için..

  YanıtlaSil
 9. Güzeldi. :) Su kadını olsanda karşıdaki olmuyor ve herşey tek taraflı olmuyor.

  YanıtlaSil
 10. delinin biri: oku sen, hatta günde 3 öğün oku, bir bardak suya üfle, suyunu iç şifa olur:)

  efsa: demek ki çölleri sulamakla olmuyor, nehirler denizlere dökülmeli...

  YanıtlaSil
 11. ibraam, isteklerin çok yerinde de, suyun her nimetinden faydalanıp su formu kazanmış bi insan bulmak o kadar kolay değil bee..
  ama istekler güzel tabii...

  YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar