Mutlaka açılışa bekleriz...
-Ne açıyosun abi ? bakkal dükkanı mı. Market mi?

Yok yok bu daha hayırlı bi iş. Mutlaka açılışa beklerim.


Afilli bir de davetiye. Kokteyl, kanapeler, fona uygun bir müzik, birkaç mini-li konu mankeni
hostes kızımız. Sonra bir emekli imam. Yaptığımız işin cennetlik olduğunu ima ederken çekinmiyecek cinsinden. Hayırlısıyla artık açıyoruz. Bi kaç da magazin gazetecisi de çağıralım en çamurundan. Hiç bişi yapmasalar konu mankenlerinin koltuk altlarını ile bacak aralarını çekerler.


-Abi ne açıyoruz ya. Şarküteri mi?


Yok yok bu daha hayırlı bi hizmet. Acaba açılış kokteylini hangi rezidenste yapsak? Bi kaç bürokrat da çağırmalı. Kurdelayı valiye mi kestirsek ahaliye mi? Lan olm acaba başbakanı çağırsak gelir mi lan?


-Abi hala söylemedin ki ne açıyoruz?


Web sitesi lan dümdük. Hayırlı bir hizmet dedik ya...


Üç aşağı beş yukarı, diyaloglar benzemese de olay böyle gelişiyor.
Tamam teknoloji güzel birşey, iyi kötü herkesin bir web sitesi de olmalı. Şirketler için kaçınılmaz. Hatta bir de e-devlet var ki olmazsa olmaz. Olmasaydı napardık bilemiyoruz. Aferim, bravo, Şok güzel, ayvaaa..


Ama bu işin de cılkını çıkarmasak olmaz mı? Web sitesini, haber portalını da mı kokteylle, protokolle açacaksınız a canım. Madem konu tekniktir. Küçümsemem bir emek vardır. Herkes pc lerinin başına geçer. Hadi birisi ENTER'a basar. Site arayüzünde önceden flash'la hazırlanmış bir kurdela perde de olur ve çilongg açılış yapılır.


Yapılır da bunun için adam çağırmaya, milleti toplamaya, kokteyl düzenlemeye, haberci çağırmaya ne gerek var. Kendi bünyenizde 3-5 kafadar "Ççaaak" yaparsınız olur biter.
Web sitesi açılışı değil mubarek düğün sünnet cemiyeti. Bahane olsun da bişileri kutlamak için isterse çamurdan olsun. Hele bir de işin içine protokol girince. "Sayın valimiz kurdelayı kesecekler" Neyi kesicen abi kurdela kesilince çalışan bir bilgisayar modeli çıktı da biz mi duymadık? İşte web sitemizin temeline ilk harcı sayın Milletvekilimiz koyacaklar. Web sitesi değil sanki TOKi evleri...


Bi işi de b...kunu çıkarmadan yapsak...

Bu yazıyı paylaş: :

3 Yorum var:

 1. şimdi açılışa ne gönderecez anlamadım çelengi gönderdik diyelimmm eeee:))
  vatana millete hayırlı olsun artık Allah utandırmasın:))

  YanıtlaSil
 2. çiğ köfte gönderin. tavana da yapıştırırız:) marulu bol olsun çiçek niyetine...

  YanıtlaSil
 3. Şair burada e-devlet'e sesleniyor. Ha bi işe yarıyor mu yaramıyor mu bilemiyoruz. Tavşan dağa, dağ tavşana, sonra herkes tavşana şeklinde bir threesome güzel olabilir aslında.

  YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar