kadınlara, doğru yalan söyleme klavuzubakmayın siz onların: -
bana her zaman doğruyu söyle (asla yalan söyleme) dediklerine.istisnasız kadınların hepsi yalanı sever (söylemeyi de kendilerine söylenmesine de).

sevmeseler niye burçlara inansınlar, fala baktırsınlar, boş yere bir çok kozmetik ürününe para versinler. sorun yalanı söylemekte değil adam gibi söyleyememekte...
nerden mi biliyorum? tabi ki bu konudaki beceriksizliğimden dolayı başıma gelenlerden.


İsveçli bilim kadınlarıyla birlikte yaptığımız uzun klinik testler ve şahsi tecrübelerim gösterdi ki: kadın varsa yeryüzünde yalan da var olacaktır. En azından hatır için, sevginiz için, sevgiliniz için (o incinmesin diye) söyledikleriniz sonsuza dek sürecektir, sürmelidir.

Ayrıca
kadınların sizden çok daha iyi birer yalancı olduğu gerçeğini de hiç unutmamalısınız.
-bu elbise beni şişman gösterdi.. (en nefret ettiğim şey yalan diyen bir kadına:)
- ya elbise de mi suç sen mi şişmansın güzelim? diyemezsiniz. bu durumda yalan söylemek ya da söylememek değil (veya yalanı yemek değil) servis kalitesi önemli.

aslında yalan söylemek de denmez buna : "doğruyu tahrif etmek ya da yalanı da doğruyu da söylememek denilebilir, ırzına geçtiğiniz doğrular yüzünden birazıcık siz de ohş olabilirsiniz bir ihtimal"

kadınlara doğru söylemek adına sakın salakça "yaşlandın biraz, kilo aldın" gibi sözler sarfetmeyin... "kilon başkalarına göre gayet iyi diyebilirsiniz.." ya da "zaman geçtikçe güzelleşiyorsun" gibi birşey uydurabilirsiniz. gerçi ikisi de aynı kapıya çıkar ama :) biri kodu mu oturtur mutlu eder, diğeri gereksiz fırça yemenize yol açar.

A:)demek ki neymiş : bazı durumlarda kadınlara yalan söylemek, çok doğru bir davranıştır.


öte yandan sakın ola ki aşk, sevda, eski sevgililer konusunda odun gibi dosdoğru konuşmaya çalışmayın. yer yüzünde bunu sindirebilmiş bir kadın yoktur. (erkek olarak sizin de aksini sindirebileceğinizi sanmıyorum) bir ömür burnunuzdan gelir artık.

"
ya başınıza kakılır, ya da arada gözü yaşlı sevdiğinizi teselli için çırpınır durursunuz" emin olun size değilse de ona herşey eski sevgilinizi hatırlatır..

B:)
demek ki neymiş: her doğru, her yerde, her zaman, her kıza söylenmezmiş..


bir
üçüncü şık daha var. O da: kadınlar inanmak istemedikleri yalanlara asla inanmazlar. dünyanın en usta yalancısı da olsanız bunu başaramazsınız.. peki ne yapmak lazım. işte o zaman da onlara kendilerini zeki hissettirecek ipuçları vererek yakalanacak yalanlar söylemelisiniz.

ne gibi: çok pahalı aldığınız bir hediyenin, fiyatını az düşürüp söyleyin. böylece gerçek fiyatı öğrendiklerinde "
seni pis yalancı" demek yerine "ah canımmmmm ne incesin" diyebilirler.


diyelim ki evlisiniz ya da birlikte yaşadığınız bir kız arkadaşınız var: bir pazar günü esti aklınıza arkadaşlarınızla alemlere aktınız, felekten bir gece çaldınız. eve gelince sesinizi hafif grip olmuş gibi kısarak konuşursanız ve okeye takıldım biraz derseniz. "seni gidi seni... bana mı yutturuyosun maça gitmişsin" diyerek (sözde) yalanınızın yakalanmasına vesile olabilirsiniz. böylece kaplumbağalar gibi bağıra bağıra şeeettiğiniz düşünülmez...

fena mı, o da üstün zekasıyla
bir yalanınızı daha yakalamanın keyfini sürer, böylece herkes mutlu olur:)

C:)
demek ki neymiş: En iyi yalan, yakalanacak başka bir yalanla kamufle edilebilenmiş.


herkese kadınsız ve yalansız günler dilerim:p


İbrahim Ortaç
Bu yazıyı paylaş: :

4 Yorum var:

 1. dimek öyle bu C şıkkını öğrendiğimiz iyi oldu sağol yaw bizi bu konuda bilgilendirdin yaa sen şimdi bir çok erkekden komufle edilen yalan dolayısıyla yorum alırsın:))

  YanıtlaSil
 2. aaa demek kadınsız ve yalansız günler diliyoruz:) hiç düşündünüzmü acaba yalan sadece erkekler yüzünden varolan bişiy diye?? babalar kızları kısıtlar o yüzden yalan söyleriz kocalar eşlerini kısıtlar her halta karışır bu yüzden yalan söyleriz biz genelde mantıklı şeylerde yalan söyleriz ama siz sadece bi halt yediğiniz zamanlarda yalan söylersiniz:))

  YanıtlaSil
 3. devenin bale pabucu: yok beklenen ilgiyi görmedi yazı. demek ki herkes doğru söylüyo:p

  balböcüğü: ne güsel olur di mi sizsiz hayat.. biz siz hayat. bırakalım resmiyeti canım:)

  YanıtlaSil
 4. yalan yakalamak kadar abuk bişey bilmiyorum. yakalasan ne olcak. sinirin bozulcak. bırak yamuk kalsın. bence yani. ben öğrendim böyle mutlu olmayı, tabi benim yalanlarımın yakalanmasına sinir olduktan sonra gelişti bu duygu daha çok:D

  YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar