Japonya'ya gidiyorum, belki geLemeyebilirimEğitim şart, eğitim şart diye çırpınan yurdum okumuşlarına saygım sonsuz. Ancak her zaman herşeyde de eğitim şart değil hani. Bu iş böyle yapılırın eğitiminin okuyarak verilebileceğine inancım var. Hadi olmadı görsel örnekleme, eğitim vcd'leri falan:). Sağdıçlık, nedimelik de bi yere kadar canım.

Japonlar işi iyice pratiğe dökmüşler. 500 kişilik gruplar halinde "kap kızı gel"e dönmüş iş. Hani illa derse damlı mı giriliyor? Yoksa ben kursa solo katılcam, nasılsa bir arkadaş bulurum denilebiliyor mu? Yoksa sololar arasında kurra çekilip, hadi çocuklar siz de birlikte ders çalışın deniliyor mu bilmiyorum. Tevhidi tedrisatın bu kadarı da fazla yani.

Adamlar işi ciddi tuttuklarını örneklemek için de bir kaç resim de eklemişler. Haliyle buraya konulabilecek en makul resmi koydum. Web sitesini merak eden nasılsa arayıp bulur. Yine de insan merak ediyor. Özs'si KGS'si var mı acaba bunun? Hani eğitim öncesi bi sınava girceksek bilelim, önceden viagramızı alıp ders çalışalım. (KGS sınav dil mi, napim len, kafam karıştı bi kere)

Olayımız (bakınız resim-1)böyle başlıyor:
Eğitim şart derken, artık 2 kere düşünmek lazım. Herşeyin eğitimi de böyle uygulamalı şart değil yani. Pilates mi lan bu. İster misin Ebruyli xLates diye yerli versiyonu çıkıyomuş bide. töbe töbe:p. Bilimsel takılıyoz ayağına koç katımına kılıf bulmuş adamlar bence. Eğitim şart tamam ama en azından, böyle uygulamalı, hadi hem bakalım, hem yapalım tarzı şart değil:)

Neyse aziz okuyucu: Ben Japonya'ya gidiyom. gelebilirsem gelebilirim. gelemezsem de gelemeyebilirim napim. Yani o kadar kalabalıkta ders çalışmaya utanırım ben lan.
Yine de herşeye rağmen Japonya'da solo eğitim görmek isteyip de içindeki bu eğitim aşkından dolayı kara kara düşünen girls and womens;) my mail is here: gozzipibraim@oHmail.com
Bu yazıyı paylaş: :

4 Yorum var:

 1. Sen ne fenasın nerden buluyon bu olayları

  Seni ders çalışmaya pek bi hevesli gördüm ayrıca aha Bizim burda böyle bişiy olsa millet bir birine bakmaktan kendi önündeki derse konsantre olmaz :):)

  YanıtlaSil
 2. ahahaha...
  ders çalışma işi geçti bizden be hoca! :D

  YanıtlaSil
 3. イーボ、日本は9月に来ています。私はあなたと一緒に夕食を食べてほしい。私は寿司sevmeszin知っている。次に、天ぷら、すき焼き、うどん、お好み焼き、そばを食べてみましょう。


  :))))))))))))))))))))))

  YanıtlaSil
 4. Ateş böceği: olaylar beni buluyo:) bizim memlekette lan bu daha iyi ses çıkarıyo diye kargaşa çıkar...

  Serzeniş meraklısı: sen de mi emeklisin brütüs:)

  UGK: suşi kimin umrunda:) I'm toranaga. Ancin san. Hai!

  YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar