soy un


baştan yanlış anlamayı önlemek için erotik içerik derdine düşmüşlere diyelim ki bu soyun o soyun değildir birader. hani cibilliyetin derler ya, sopunu, dedenii kasdediyor kelime yani...

hani birilerinin paşa dedeleri olur ya mısırda oturan.
reenkarnasyona inanıp işi o kadar abartmayı kendine yediremeyenlerimizin övündüğü sülale. bir zamanlar oralarda yaşamış yakınlarımız yani.

hepimiz adem'den geldiysek neyin derdine düşmüşüz o başka bir muamma. sıcak ülkelere gidip zenci'ren kardeşlerimizle soğuk ülkelere gidip sarış'kan olan anglo sekson (pardon sakson) güzelleri arasında soy sop, nesep açısından bir fark yok yani anlıyacağınız.
üstelik işi darwine bağlarsak hepimiz alık'tan (pardon balıktan) geldik. mesela ben eskiden lüferdim internet icad olunca önceleri sazan şimdilerde alabalık ve kefal olarak takılıyorum.

bu soy sop işini her aşamada bir güzelliğe bağlayan kardeşlerimiz soy-adları ile de övünmeyi ihmal etmezler dul-kadriye oğulları veya mirasyedigiller diye övünülecek soyadları da var mıdır bilinmez de bu işin esası neticede soyadı kanununda "seç bakalım" a dayanır. üstelik senin dedenin yerine soyadı seçen nüfus memurları ve sen ne söylersen söyle yanlış yazan katip arzuhalim yaz yare şöylegiller kısmı ayrı muamma..

bir de işi dedesinin sakalına ninesinin örtüsüne bağlayancıgiller var. vahim bir vakıa olarak dedem 3 kere hacıya gitmiş, ninem başını örterdiciler yani. bastırılmış bir suçluluk ve eziklik psikolojisi ile hareket ettiklerini düşündüğüm bu kişilerin dedeleri sakalsız, nineleri başı açık olsa sanki "tu kaka" olacaklar. kendi düşünceleri ile çelişen bir durum. savunmaya gerek yok, bir o kadar da baştan yanlış.

sahi bir de çok meşhur olan eski adıyla seyyid'lik türkçe açılımıyla soyunu peygamber sülalesine dayandırma geleneği var ki ankaradan öteye geçtin mi her iddiacının sülalesinde bulursun bunu. e haksız da değiller hepimiz adem'den.

oysa insan kendi adam olmalı önce.
bana ne senin soyundan sopundan diye başlayacağım ayıp olacak. önce sen kalıbını doldur. kenarlarda boşluk kalmasın. iyi insan olmak için akıl veren vermiş, mektep açıp okutmuşlar ama bir işe yaramamışsa soyun ya da donsuz gez ne işe yarar...

ben bu satırları yine kime kızıp da yazdım sayın okuyucu...
vardır senin de çevrende böyleleri.
en iyisi onlar soy unsunlar biz giyinik kalalım insanlık urbasıyla...
Bu yazıyı paylaş: :

3 Yorum var:

 1. ne güzel bir blog, ne güzel anlatımlar, gezdim gördüm sevdim, ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 2. ay benim ninem klopatttraa zamannııaa dayanıyomuş... hattaa o bile olabilir :D

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler...
  yejades... zaten bir yerden gözüm ısırıyordu. tanıdık ya da akrabadır diyoduum:)

  YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar