kediye basmaKuyruk acısının
derin anlam ve önemini kamuoyuna açıkladıktan sonra neden "kediye basma" sorusuna peşinen cevap mahiyetinde bu yazıyı kaleme aldım.

kedi bir sembol bir mit aslında. hani sokakta da bulmak mümkün, evin içinde de beslemek mümkün. kendisiyle oynamanıza pek de ses çıkarmayan bir hayvan olduğundan, ayrıca siz onla oynarken o da sizle dalgasını geçtiğinden.

~ah kumu dağıttım, tüh yere pisledim. tüy yaladım kusacağım geldi kabilinden sizi peşinde elinizde oda spreyi ve ıslak mendille gezdirmeyi becerdiğinden ve bütçenize "kedi maması" ile evinize "kedi kakası" gibi istenmeyen kalemler açtığından dolayı aslında kuyruğuna basabileceğiniz yegane hayvandır kedi.

buna ragmen kediye basmamanızı tavsiye ederim. tabi kendisine basarsanız ayrı bir kriz çıkıp tırmalanmadık yeriniz kalmayacağı gibi, hayvancağızın çığlıklarını duyan komşu kedilerin (sahibelerinin) yardıma gelmesi durumunda haliniz pek bir içler acısı olabilir.

bu yüzden kediye bakma hakkınız olmasına rağmen kediye basma hakkınız yoktur. tabi basma fiilini basma fistan olarak almıyorsanız. henüz herhangi bir kumar oyununda "kedi" diye bir kart olmadığından tüm servetinizi kumarda bir kediye basmanız da mümkün değil.

peki hangi hayvanların kuyruğuna basılabilir. şahsen ve bilakis kedi dışında böyle bir hayvan tanımıyorum(insanı zaten kuyruk acısı bahsinde konu dışına itmiştik).
sinekleri tutup bi yerlerine süpürge teli taktığınız vahşi çocukluk günlerinizi saymazsanız zaten küçüklükten beri bir hayvansever! olarak yapmış olabileceğiniz en büyük eylem kedinin kuyruğuna basmak olabilir. (ergenliğinde eşeklik edenler konu dışındadır)

kedi aslında kuyruğunu toplamasını pek bilmeyen bir hayvandır. o yüzden ancak kıvrılıp yattığı ve mışıl mışıl uyuduğu zamanlarda kuyruk da kendisi ile birlikte kıvrılır yatar.

diğer durumlarda sağa sola serseri sallanıp durduğu gibi mart aylarında cinsel taciz ve tecavüz olaylarında bir koruyucu görevi gördüğü de görülmemiştir. (ayrıca kuyruğu dik tutmak teriminin kedilerle bir ilgisi yoktur. en azından şimdiye kadar ben bulamadım)

özetle kedi dışında kuyruğuna basabileceğiniz pek bir hayvan yoktur ama siz hayvancağızın kuyruğu titretmesini istemiyorsanız ona bile basmayın boş zamanlarınızı başka şekilde değerlendirin evinizde. oturup mlog blog okuyun. kedi de ortalıkta gezinsin dursun işte...

kedi dışında kuyruğuna basma ihtimaliniz olan hayvanların tepkilerinden kısa özetler vererek yazımızı bitirelim:

kertenkele: kuyruğunu size bırakır ve kıvranarak ölen bir kuyruk görüp kendinizi bir katilin vicdan azabı içerisinde hissedersiniz.

yılan
: düşünmek bile istemezsiniz

at: boyunuz yetmez

eşek: çifte yersiniz. (sapık olarak damgalanma ihtimaliniz de var)

köpek: kediden daha risklidir. ısırır.

aslan, kaplan, çita: sizden iyi öğle yemeği yaparlar

maymun: bir şebeklik yapar.

her türlü kuş: kuyruğu elinizde kalır

karınca: kuyruğu var mı lan, ölür hayvan

deve: yok devenin kuyruğu (yani boyuna göre yok sayılır)

Bu yazıyı paylaş: :

1 Yorum var:

  1. Çok severim kedileri,bazıları nankör desede ben hiç bir nankörlüklerini görmedim,hiç bir kediyede basmışlığım yoktur,ayrıcada onların bazen kuyruklarını kovalamasına hayranım,böyle bir fıkrada vardı galiba:
    büyük kedi kuyruğunu kovalayan küçük kediye nasihat ediyormuş,bende senin yaşlarındayken çok kovalıyordum,ama ne zaman kovalamayı bıraktım,artık o beni kovalıyor....gibiydi yalan olmasın:)bilgilendirme için teşekkürler,selamlar...

    YanıtlaSil

Buraya yorum yazabilirsiniz. Niye yazmıyorsunuz?

Çok okunan yazılar